28 Ağustos 2014 Perşembe

Hayat bir tutam Sezen Aksu bir tutam da Ahmet Kaya şarkılarından oluşuyor bence.

Yaşıyoruz, geçiyor. Ama acısı silinmiyor. Gülerken bile o hüzün hep bizimle. Bizimle geliyor gittiğimiz yere. Mutsuz olmayı bu kadar benimseyip hayattan umudumu kestikten sonra arada başıma gelen güzelliklerin karşısında afallar oldum.

Mutluluğu sindiremiyorum. "Sen mutsuz olmalısın, senin neyine mutlu olmak!" diye iter oldum resmen. Ama değişmeye başladım.

Mutsuz olmak için dünyaya geldiğime inanırken mutluluğun peşinden koşmaya başladım. Sokak sokak, masa masa aramak gerekiyormuş mutluluğu. Bulunca da tadını çıkarmaya başladım. Ne de olsa mutlu olmak kısa süreli bir his. Bir mutluluğa da fazla kapılmamak gerekiyor, yenilerini aramak gerekiyor.

Mutlu olmak için güzel şeyler var. Arayın, bulun o şeyleri!

5 yorum:

 1. Arada doğru şeyler de söylüyorsun ne yalan!

  ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her zaman dogru seyler soylerim ki ben, ne zaman yalan soyledigimi gordun?

   Sil
 2. Hala yorulmadıysan koşmaya devam et

  YanıtlaSil
 3. Yıllardır derim, "Bu mutsuzluk hâli de son bulacak, yaşamaya devam edeceksem" Yaşıyor ve hissediyorsan başlı başına mutluluk nedeni... Polyanna olma, Heidi ol :) İkisini de sevmem onları boşver kendin ol... Mutluluk kendin olabilmekte işte...

  YanıtlaSil
 4. ben insanların en iyi işleri acıyla ve mutsuzlukla beslendiğinde üretebildiğini düşünüyorum. bir şeylerin dürtmesi gerekiyor. duyguların harekete geçmesi gerekiyor. dibe vurduğunda her zman daha etkili işler ortaya çıkıyor gibi geliyor. en azından benim kendi yaşam deneyimim bana bunu gösterdi.

  YanıtlaSil

şimdi sen buraya yorumunu yazacaksın, ben de yayınlayacağım.