26 Ağustos 2012 Pazar

Abidin'in hikayesi

Turn The Page by Metallica on Grooveshark

 Bu hikaye Patrick'in olamaz. Olmamalı. Patrick'in bi parçası olan Abidin'in hikayesi olsun bu.

Günlerden bi gün Abidin sinemaya gider, filmin sonlarına doğru telefonu titrer, mesaj gelmiştir telefonuna. Okur mesajı, bi kaç kez daha okur, kimin gönderdiğine bakar, bi yandan film akar gider. Kimden geldiğini en az on kere okur ve kabul eder. Eski sevgilisi. Konuşmak ister, bi şans daha ister. Buluşurlar, konuşurlar, tekrardan sevgili olurlar.

Öpüşürler, sevişirler, film izlemeye çalışırlar ama beceremezler film izlemeyi, oynaşırlar. İkisi de mutludur. En azından Abidin mutludur.Günler birbirini kovalar. Bunlar hala buluşurlar. Abidin'in sevgilisi Abidin'e sigarayı bırakmasını söyler. Abidin bırakmaz sigarayı.

Abidin'le sevgilisi ilk ayrıldıklarında Abidin sigaraya yanaşır. Sigaradan aldığı her nefeste eski sevgilisi gelir aklına Abidin'in. Sırf onu yanında hissetmek için otobüsten bi kaç durak önce inip eve yürürken sigara içer. Sarar eski sevgilisi onu o zaman. Sevgilisi onu göt gibi bırakıp gitmiştir çünkü. Abidin bunları kimseye anlatamaz. Sigara içerken yanında hissettiği eski sevgilisine anlatır, intikam alır sözde ondan. İntikamını aldıktan sonra gelmez bi daha eski sevgilisi yanına. Ama yeni bi arkadaştır sigara Abidin'e. İşte bu yüzden bırakamaz Abidin sigarayı.

Abidin'le sevgilisinin sigarayla ilgili sorunları kalmaz artık. Abidin, sevgilisini en yakın arkadaşıyla tanıştırır. Abidin'in sevgilisi, Abidin'i en yakın arkadaşıyla tanıştırır.

Geçer günler yine ardı ardına. Abidin'le sevgilisi gezmeye giderler dolaşırlarken Abidin, Ozan'ı görür. Ama etkilenmez. Çünkü sevgilisi yanındadır. Bi buluşmasında da "kaslı, kumral, mimar, yunan heykeli gibi" eskilerden birini görür. Ama etkilenir bu sefer Abidin. Neden mi? Çünkü sevgilisi ona uzaktır.

Düşünmeye başlar Abidin. Neden bu çocukla tekrardan sevgili olduklarını düşünür. Yakışıklı değil, zevkleri uymuyo, kısa, şişko bi şeydir sevgili. Müzik zevkleri bile tam anlamıyla uymaz. Çocuk Britney dinliyor bi kere daha kötüsü Justin Bieber dinlemesidir her halde.

Aslında aşık olmadığını anlar Abidin. Sadece sevgilisi olsun istemiştir. Olmuştur. O yüzden ikinci şans vermiştir. Sevişirken dediği "seni seviyorum"lar "hadi boşal da kalk üstümden" anlamına geliyodu. Ama neden hala bununlaydı peki? Bilmiyodu Abidin. Sevişmek istiyordu belki, belki de biriyle beraber olmak. Aşık olmak istiyodu ama olamamıştı.

Abidin bayram tatilinde anneannesinin yanına gider. Evde durmaz, çıkar dışarı arkadaşlarıyla buluşur. 5 gün sonra İstanbul'a giderken sevgilisine "Seni bu hafta ihmal ettim, özür dilerim" der. Sevgilisi ona "Beni önemsiyormuşsun gibi davranma" tarzında bişey der. Abidin'in sinirleri zaten bozuktur. Anlam veremez. Her ne kadar anlam veremese de sevgilisidir onun. Tabii ki önemser. Sevgilisi Abidin'e maralinin bozuk olduğunu nedenini zamanı gelince anlatacağını söyler.

Abidin merak eder sevgilisini üzen şeyin ne olduğunu. Ertesi gün buluşurlar anlatmasını ister. Anlatmaz sevgilisi. Anlatmamakta ısrar eder. Beraber çözüm bulmayı önerir ama sevgilisi "Sen bilmesen de benim senden başka hayatım var" der. Bilir Abidin bunu. Abidinin sevgilisi Abidinleyken konuşmaz elinde telefon başkalarıyla mesajlaşır çünkü. Abidin ne yapıyor, ne ediyor sikinde değildir.

"Keşke arkadaş kalsaydık o zaman daha yakın olurduk" der sevgilisi Abidin'e. Abidinin tepesi atmıştır. Sevgiliyken yakın değilsen arkadaşken nasıl yakın olunabileceğini düşünür Abidin.

Sevgilisinin Abidin'e verdiği çalışmak için kitapları, okumak için kitabı, tercih klavuzunu, doğum günü hediyesini ve defterine yazdığı iki satırlık notu koparır bi poşete koyar geri vermeye götürür. Eski sevgilisi de gelir Abidin'in o da Abidin'in verdiği DVD ve kitapları getirmiştir.

Abidin o sırada bi iki söz söylemesini bekler sevgilinden. En azından bi "hoşçakal" demesini ya da "siktir git orospu çocuğu" demesini. bişey duymak ister. Ama karşısında asık bi surat vardır.

Poşetleri değişirler. Abidin AVM'e girer. En pahalı kafeye oturur. en pahalılarından iki kahve içer, sigarasını yakar. Ardından 6 tane DVD alır. Dersaneye başlayacağı için en pahalılarından defter alır kendine. Gereksiz yere bi kaç kalem. Bütün parasını bitirir. İzmir'de harcamak için biriktirdiği paradan geriye bişey kalmamıştır. Pişman olmaz, olamaz, parasını bitirdiği için. Eve döner. Duşa girer, duşta bi sigara içer. Küfür eder kendisine. Neden ikinci bi şans verdiğini, mesajı görmezden gelmediğini, boş yere "seni seviyorum" dediğini, onunla seviştiğini, arkadaşıyla tanıştırdığını sorgular.

Sorgular durur Abidin akan suyun altında.

Sonra aklına gelen bi sözle ağzında bi tebessüm oluşur.

"Boşver  kanka, kaşardı zaten!"

12 yorum:

 1. ah abidin ah
  yaşanacakların önüne geçilir mi?
  eğer geçmediysen yaşamak istemişsindir.
  istediysen de pişman olma abidin. pişman olma.

  YanıtlaSil
 2. Bence Abidin üzülmesin. Çünkü Abidin yaşamak istedi ve yaşadı. Yaşadı ve bitti. Hem Abidin tek değil ki. Ben de giderek Abidin'leşiyorum. İyi mi kötü mü bilmiyorum.

  YanıtlaSil
 3. Ne demiştik yaşansaydın asla ne olacağını bilemicektin yasadın ve gördün Pişmanlık yok abidin biliosun ...

  YanıtlaSil
 4. Abidin en iyisini yapmış. Kafasında kalıcak süpheleri yok etmiş. "Acaba nasıl olurdu"lardan kurtulmuş.

  YanıtlaSil
 5. Abidin mutlu.
  Abidin huzurlu.

  YanıtlaSil
 6. abidini siktir et.
  patrick en doğrusunu yaptı ve şimdi hem mutlu hem huzurluysa hiçbir sorun yok demektir.
  pişmanlıklar hatırlandıkça sıkıntı verir o yüzden gözlerin daima ileriyi görebilmek için baksın :)
  öpüldün pıtırcık...

  YanıtlaSil
 7. Duşta sigara içmeyi Abidin gibi seviyorum inanılmaz rahatlatır. Yani rahatlamıştır Abidin belki de o duşta. Belki de duştayken üstünde kalan bir kir gibi atmıştır onunla olan anılarını da üstünden...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah evde sigara içecek yer olmayınca duşa girmek alışkanlık oldu. Ama çok güzel oluyor. Bi yerden ıslanıyosun bi yandan sigara... of neyse fanteziye bağlıcam yakında.
   kir mir kalmadı. keselendim bi güzel.

   Sil
  2. Fantezisi de güzel olurdu uu beybi. Tamam iyiyim ben.

   Sil
  3. allam bu karılar niye bu kadar azgın yahu

   Sil
  4. Sen değilsin sanki :(

   Sil
 8. britneyi bu camia niye sevmez anlamıyorum amk bence başarılı bi kadın. evet tüm yazıda dikkatimi bu çekti. i can be the treble baby you can be the basss

  YanıtlaSil

şimdi sen buraya yorumunu yazacaksın, ben de yayınlayacağım.