22 Ağustos 2011 Pazartesi

Sevdiğim Adamlar - Umut EKER

Evet bir yazı dizisine daha başlıyorum. Bu sefer sevdiğim adamları paylaşacağım. Yakışıklı Avı yaptık ve pek yakışıklı bulamadık malum, o yüzden tipinden hoşlandığın, işini takdir ettiğim insanları paylaşırım ben de. İlk konuğumuz Umut Eker.

Kimdir bu Umut EKER? Modacı, model, harika dövmeleri olan bir adam. Benim için.

Aslında benim Umut Eker'i keşfetmen arkadaşlarla oturmak için gittiğim kafede elime geçen bi gazetede bulduğum röportajla başladı. Zamanını hatırlamıyorum. 1yılı geçmiştir heralde. Hayran kalmıştım bu adama. Çok güzel ve birbirinden harika dövmeleri var.

Harika bir vücudu var. Okuduğum röportajda "yaşlanınca torunlarıma sarkık bir vücur bırakmak istemiyorum" gibisin de bir şey demişdi galiba.

Bu adam da aradığım her şey var gibi görünüyor; boy, pos, endam, moda anlayışı, müzik zevki, eğlenmeyi bilen.

Bir de karısı var bu adamın onun adı da Simay, o da modacı. Rastalı harika upuzun saçı var. Umut Eker onun için "çingene" tabirini kullanıyor twitterdan takip ettiğim kadarıyla. İkisi birbirine o kadar çok yakışıyor ki, Tanrı sanki onları birbiri için yaratmış.

U. EKER'in bir de markası var, "VIII" diye. Galata'da dolaşırken çok geçtim önünden ama hep kapalıydı. Açık olsa da içine gireceğimi pek zannetmiyorum. Çok güzel cüzdan ve kemerleri var. Belki bir gün onlardan birine sahip olabilirim. Ne kadar deriyi sevmesem de deri onun eserlerinde bir başka görünüyor gözüme.

Ayrıca styling de yapıyor bu adam. Emre Altuğ'un son klibindeki imajı Sayın Eker'in ellerinden çıkmış.

Umut Eker'le röportaj yapmak isterdim ama bu yazının linkini ona yollayacağım.


Bu da kendilerinin son yaptırdığı ve benim ağzımın salyalarını akıtarak bakktığım son dövmesi. Çok beğendim, ben de istiyorum.

Ve son olarak bir sitede bulduğum kısa bir Umut Eker röportajıyla bitiriyorum.


Kim? Umut Eker

Ne? Tasarımcı, stil danışmanı ve model
Ne Yapar? Dövme yaptırır, hiç durmadan fikir üretir, tasarım yapar
Nerede? Her yerde
Nasıl? Zekice ve kolayca
Umut Eker kim ki ?
1983 yılında İstanbul Bakırköy doğum evinde dünyaya geldi. Çocukluğu oldukça eğlenceli geçti, okul yıllarında aile baskıları sonucu bir bankada staj yapmaya başlamıştı ve sonunun bir bankacı olmaya gittiğini farkettiğinde her şeyi bırakıp güneye kaçtı. Tatil gibi başlayan macera kısa bir süre sonra onun yaşam alanı olmuştu. Yaklaşık 8 ay gibi bir süre güneyde kaldı. Dövmeye olan tutkusunu tetikleyen bu dönem sonrasında İstanbul’a geri döndü ve Beyoğlu Diesel’de işe başladı. Kısa bir süre sonra da birçok markadan modellik teklifleri almaya başladı. O dönemde modellik artık onun ikinci işi oldu. Sonrasında mağaza müdürlüğü ve kreatif direktörlüğe kadar yükseldi. 2002 yılında Diesel’den ayrılıp birkaç arkadaşıyla bir street fashion marka kurdu. Oldukça hızlı büyüdüler ve yurt dışında birçok ülkeye ihracat yaptılar. Fakat 1.5 yıl önce hisselerini devredip, dinlenme ve birçok şeyden uzaklaşma kararı aldı. Şimdilerde kendine ait bir markanın alt yapısını hazırlıyor.
Modellik aslında senin için bir hobi, asıl yaptığın fikir üretmek ve tasarlamak. Neleri tasarlamayı seviyorsun ?
Modaya dahil her şeyi. Kabul etmek gerekirse sadece erkekler için tasarlıyorum.
Neden bu kadar çok dövme ?
Bilmiyorum. Sanırım kontrol edilemeyen bir tutku.
Her yaptırdığın dövmenin bir anlamı ya da mesajı varmı ?
Vücudumdaki tüm dövmeleri hayatımın virajlarında yaptırdım tabii ki hepsinin kendine ait bir hikayesi var.
Türkiye’de erkek giyimini nasıl buluyorsun ve neler katmayı planlıyorsun ?
Bana kalırsa Türkiye’de erkek giyimi oldukça iyi bir yerde sadece erkeklerin biraz daha cesur olması gerekiyor. Erkeklerin cesaretsizliği ile birlikte en gerçek sorun ortaya çıkmış oluyor ve sokaklarda aynı şeyleri giyen bir erkek ordusu görüyoruz. Erkekler kesinlikle aksesuar ile kombinlerini zenginleştirmeliler. Benim erkeklere katmak istediğim tek şey cesaret ve özgürce modayı yaşayan erkelerle dolu caddeler ve sokaklar…
röportaj linki: http://www.okimki.com/umut-eker/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

şimdi sen buraya yorumunu yazacaksın, ben de yayınlayacağım.