18 Temmuz 2011 Pazartesi

Falımda yol var mı acaba?

Benim tatil anlayışım; deniz, kum, güneş, bronzlaşmak...  olmadığı için kendime tatil planı yaptım okulların kapanmasından 1-2 ay önce.


Zaten bu yaz tatilim 1,5 ay kadar sürdüğünden tatilimi hiç bi yerde boşu boşuna geçiremem. Babam da zaten izine çıkmadı. En son tatile 8. sınıf bittikten sonra gitmiştim. O zaman da gözlerim şişmişti falan filan. 9. sınıfın yazında hiç denize girmedim, 10. sınıfın yazında ise bir kez denize girerek sezonu kapattım. Bu yaz daha hiç girmedim zaten gitmeme de büyük ihtimalle. 3 haftadan az kaldı İstanbul'dan gitmeme. Başlıcak yoğun ders temposu. OF, ANAM OF!

Ama kendime tatil planı yapmıştım okullar kapanmadan önce, trenle Eskişehir'e gitmek. Çok güzel olmaz mı? Anneme söyledim bi kaçkere tamam bakarız falan dedi. Gitmesine giderdim de orda nerde kalcam. En az 2 gün orda kalmalıyım gezdiğimi anlamam için. O yüzden internetten arayışlara girdim, ucuz pansiyon aramak için. Ucuz şeylerin de internette ne işi var?

En iyisinin internetten Eskişehir'de yaşayan bi insan bulmak. Bu da samanlıkta insan aramak gibi bişey. Chat sitesininin "Eskişehir Kanalı"na her girdiğimde bi beş kişiyle falan ekleşiyordum msn'den. Ama ne fayda o onları 30 yaş üştü karıları memlekete gitmiş, azgın adamlar oluyo ya da benim istemediğim tipler. Hatta bi keresinde bana şarap işinde uğraştığını söyleyen bi adam kamera açtığında tekel bayii işletiyordu. Çok insanla tanıştım ama hiç biri bana uymadı be.

Bugün saat 15:00 gibi bi arkadaşımdan aldığım kitabı vermem gerekiyordu ve ben kitaba başlamamıştım. Balkonda sabahladığımdan günün aydınlanmasını bekledim. Bi 100-150 sayfa okur gerisini de D&R'dan okurdum ara ara. Derken vakit geçirmek için yine girdim chat sitesine ve uzun zamandır girmediğim Eskişehir Kanalı'na.

Bi çocuk gördüm ve direk "Tek mi yaşıyorsun?"  diye sordum. "Neden selam vermedin önce?" falan filan diye sorarsanız gecenin o saatinde ne selamı kardeş? Sonra tek yaşıyormuş falan. Ben ona ne istediğimi söyledim. Eskişehir'e gelmeyi düşünüyorum ama kalacak yerim yok, beni misafir edecek birini arıyorum. Ona da uymuş olacak ki msn'e geçtik. Kamera falan açtık, sohbet falan derken ben bu çocuğu sevdim hacı. O da beni sevmiş olabilir kanımca. 

Benim biraz para toplayıp annemlerin karşısına geçip "benim şu kadar param var, siz de bana şu kadar para verin ben gezmeğe gidicem" diyebileyim. Ama nerden bulucağımı bilmiyorum. Acaba escortluk mu yapsam? 2-3 kişiyle yatsam bodruma bile tatile gidebilirim kanımca. Ama zaten biraz birikmiş param var.

Bu çocuk Turizm ve Otelcilik okuyor, 3. sınıfa geçmiş.21 yaşında aynı zamanda da bi otelde resepsiyona bakıyomuş. Dün gece gececiymiş otelde. Ben gidersem bir gün izin alcakmış beni gezdirmek için.  

Annemlere bu çocuğu nasıl açıklayabilirim ki? Twitterdan desem olur aslında. Çünkü benim twitterdan tanıdığım çok insan var görüştüğüm. Ama artık boşladım twitter'ı. Hele biz bi anlaşalım çocukla nasıl açıklacağımı da bulurum bi şekilde. Ne de olsa iyi yalan söylerim. 

Sabah kitaptan 130 sayfa falan okudum. 9'da yattım, 12'de kalktım, 15:00'da yatıp 21:00'da tekrardan kalktım. Akrep Nalan'ı severim, cidden severim. Güzel sesi ve şarkıları var.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

şimdi sen buraya yorumunu yazacaksın, ben de yayınlayacağım.